Porady

Maluch w podróży

Maluch w podróży

Wszystkie wyjazdy, szczególnie te wakacyjne, powinny być dla nas niejako synonimem wypoczywania. Start takiego relaksu rozpoczyna się już w samochodzie. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że niemowlaki nie przepadają za zbyt długą jazdą. Użytkowane przez nie foteliki niekoniecznie są wystarczająco wygodne. Warto zatem należycie się do drogi naszykować. W poradzie poruszymy większość kwestii z tym związanych.

Dokładnie przygotuj swój samochód, oceń drogę, która cię czeka

Droga zwykle się wydłuża. Dla podróżujących może być męcząca, w tym głównie dla niemowlaka. Dlatego też dobrze jest wyjechać w nocy, kiedy maluszek śpi. Przy krótszych wyjazdach, kiedy wyruszacie na trasę w ciągu dnia, powinno się obierać wyłącznie trasy, przy których łatwo się zatrzymać. Przydrożne toalety potrafią uratować życie, są też zwykle darmowe i zadbane, dzięki czemu szybko zrealizujecie wszystkie potrzeby.

Planowanie trasy jest zatem istotne i nigdy nie można o tym zapominać. Sprawdźcie także dokładnie fotelik, czy jest należycie przygotowany i nie będzie z nim żadnych problemów. Obecnie, w lato, wszelkie przejazdy bywają łatwiejsze, w zimę jednak sprawa ma się inaczej. Poza standardowym przeglądem winno się nagrzać auto tak, by dziecku od razu ściągnąć kurtkę czy kombinezon. Po pierwsze byłoby mu później zbyt gorąco, po drugie, prawidłowe zapięcie pasów jest mocno utrudnione przez puchową odzież.

Walizka lub torba także dla dziecka

Nie ma znaczenia czy wyruszacie na krótki wypad, czy dwutygodniowe wakacje. Zawsze pakujcie do walizki kilka ubranek więcej, niż przewidywaliście na początku. W szczególności dotyczy to rajstopek i spodni. Przydadzą się także ciepłe sweterki, dodatkowa czapka, kocyk, nawet przytulanka, szczególnie taka, z którą maluch lubi spać. Skoro przy tym jesteśmy – nie zapominamy o zabawkach, książeczkach. Przydadzą się wszystkie te przedmioty, które sprawią, że zajmiemy czymś na chwilę dziecko, szczególnie podczas postojów. Nie bójcie się, weźcie więcej, bo taka przezorność zwykle popłaca. Nigdy nie wiadomo, kiedy – niestety – trafi się biegunka czy inne dolegliwości. Poza tym kto wie, może zostaniecie na urlopie dłużej?

Niezbędnik niemowlaka

O chorobę nie jest trudno, prawda? Dlatego też poza klasycznymi akcesoriami jak butelka, zawsze dobrze jest mieć przy sobie odpowiednią apteczkę. Dzięki niej można uniknąć prawdziwej katastrofy, ale przede wszystkim, pomożecie natychmiast w potrzebie. W takiej apteczce przede wszystkim znaleźć się musi termometr bezdotykowy, kilka rodzajów plastrów, maść na zatkany nosek czy aspirator. Do tego syrop na gorączkę, a także elektrolity i wszystko to, co przyda się przy biegunce. Książeczka zdrowia dziecka także może się okazać pomocna. O ile każdy chce uniknąć wizyty w przychodni, tak nie możemy lekceważyć prawdopodobieństwa, że tam wylądujemy.

Na wakacyjne wypady trzeba też mieć odpowiednią ilość pieluszek a także chusteczek nawilżanych. Do tego doliczymy puder, krem czy żel antybakteryjny. Moim zdaniem, świetnym zastępstwem dla części tych przyborów będą po prostu pieluszki (lub pieluchomajtki, w zależności od tego na jakim etapie jesteście) Muumi Baby.

Dodatkowych gadżetów będzie znacznie więcej i tutaj trzeba się zdać na prywatne preferencje. Świetnie spisują się wszelkiej maści nosidełka, ale też termosy czy nawet wanienka do mycia. Z tym jednak decyzję zostawiamy wam. Koniec końców, nie każdy samochód wszystko to pomieści.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem o tym, jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *