Zdrowie i rozwój dziecka, Pomocne wskazówki

Historia pieluszek Muumi Baby

Historia pieluszek Muumi Baby

Ojcowska miłość siłą napędową, czyli historia pieluszek Muumi Baby

Oddzielanie życia prywatnego od zawodowego zazwyczaj jest najlepszym sposobem na to, aby zachowywać zdrowy balans w codzienności. Są jednak takie sytuacje, w których umiejętności i wiedza zdobywane w pracy mogą nieprawdopodobnie poprawić jakość funkcjonowania, a nawet stać się przyczynkiem do wielu wspaniałych zmian – i to na globalną skalę! Dowodem na prawdziwość tej tezy jest historia pieluszek Muumi Baby, które od niemal 45 lat towarzyszą dzieciom i rodzicom na całym świecie.

Troska o rozwój dziecka i dobrostan natury

Nie odkryjemy Ameryki, mówiąc, że pojawienie się na świecie nowego członka rodziny jest bez dwóch zdań momentem absolutnie przełomowym. Rodzice, w pakiecie z falą nieznanej dotychczas miłości, otrzymują wówczas pokłady ogromnej siły i determinacji, aby świat stał się dla nowo narodzonego człowieka miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Poszukując rozwiązań, stawiają na najwyższą jakość i pewność, że dziecko otrzyma wszystko to, co najlepsze. Równie istotne staje się także działanie w zgodzie z naturą – w końcu to od nas zależy to, jak będzie wyglądać rzeczywistość, w której wychowają się nasze pociechy. Wszystkie te wartości dumnie reprezentuje marka Muumi Baby – fiński producent ekologicznych pieluch dla dzieci.

 • MUUMI Pieluchomajtki 5 (10-15kg) 54 szt BIG PACK
  MUUMI Pieluchomajtki 5 (10-15kg) 54 szt BIG PACK
  112,53 
 • MUUMI Pieluchomajtki 6 JUNIOR 12-20 kg 36 szt EKO
  MUUMI Pieluchomajtki 6 JUNIOR 12-20 kg 36 szt EKO
  86,90 
 • MUUMI Pieluszki ekologiczne 5 MAXI+ 10-16 kg 3x44szt.
  MUUMI Pieluszki ekologiczne 5 MAXI+ 10-16 kg 3x44szt.
  269,70 
 • MUUMI Pieluchomajtki ekologiczne 6 JUNIOR 12-20 kg 3x36 szt.
  MUUMI Pieluchomajtki ekologiczne 6 JUNIOR 12-20 kg 3×36 szt.
  260,70 
 • MUUMI Pieluszki 4 MAXI 7-14 kg 46 szt EKO
  MUUMI Pieluszki 4 MAXI 7-14 kg 46 szt EKO
  89,90 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Muumi Baby to marka powstała z połączenia najcenniejszych składników: pasji, troski oraz wielkiej rodzicielskiej miłości, zaś historia jej powstania jest wyjątkowo wzruszająca i inspirująca. Trudno bowiem inaczej opisać fakt, że za pierwszą pieluszką Muumi Baby stoi kochający ojciec, który, nie znalazłszy na rynku odpowiednich pieluch dla wyjątkowo wrażliwej skóry swojego synka, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć je samodzielnie. Raimo Nuortie, bo o nim mowa, przez lata pracował jako ekspert w branży papierniczej – doświadczenie to pozwoliło mu na innowacyjne wykorzystanie czystej celulozy i wyprodukowanie z niej pieluchy, która nie tylko nie podrażnia skłonnej do alergii dziecięcej skóry, ale także zapewnia jej ogromny komfort. Ten nowatorski pomysł został opatentowany i dał początek produkcji seryjnej oraz nieprzerwanemu rozwojowi firmy, która na przestrzeni lat stała się synonimem jakości i bezpieczeństwa w branży środków higienicznych dla dzieci. Hipoalergiczne pieluszki Muumi Baby pozbawione są bowiem jakichkolwiek sztucznych substancji, a do tego dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji gwarantują perfekcyjne dopasowanie do ciała dziecka i nieograniczoną swobodę ruchów. Zastosowany w warstwie zewnętrznej delikatny jak bawełna materiał pozwala skórze oddychać, jednocześnie nie przepuszczając wilgoci, dzięki czemu pieluszki te rekomendowane są nawet przy tak uciążliwych problemach skórnych jak atopowe zapalenie skóry. Niezaprzeczalnym potwierdzeniem tych zalet jest prestiżowa aprobata Fińskiej Federacji ds. Alergii, Skóry i Astmy.

Ekologicznie pod każdym względem

To jednak nie wszystko – Muumi Baby od początku swojego istnienia stawia na harmonię z naturą i w tym temacie bynajmniej nie idzie na kompromisy. Dbałość o środowisko przejawia się w całym cyklu produkcyjnym – pieluszki tworzone są ze starannie dobranych surowców (przykładowo celuloza pochodzi z certyfikowanych fińskich lasów iglastych), dzięki czemu mogą być utylizowane jako odpady energetyczne. Fabryki pieluch korzystają wyłącznie z energii wodnej, co praktycznie do zera minimalizuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Mało tego – pieluchy pakowane są w biodegradowalne torby, które z powodzeniem można wykorzystać ponownie. Działanie zgodne z rygorystycznymi standardami ekologicznymi zostało wyróżnione między innymi certyfikatem Nordic Swan Ecolabel, który ponad wszelką wątpliwość zaświadcza, że produkty Muumi Baby są całkowicie przyjazne środowisku. Nie możemy nie wspomnieć także o przeuroczym designie, który również jest nieprzypadkowy – z pieluszek Muumi Baby spoglądają na nas uśmiechnięte Muminki, nie tylko z miejsca poprawiające nastrój, ale również reprezentujące cenne wartości takie jak równość i tolerancja… Cóż, trudno o lepsze towarzystwo dla poznającego świat maleństwa!

Aby bliżej poznać rodzinę Nuortie oraz dowiedzieć się, w jaki sposób jej członkowie kontynuują dziedzictwo Raimo i dbają o najwyższe standardy pieluszek Muumi Baby, zapoznajcie się z ich fascynującą historią tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hJ4NhcKcxQs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *