Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pampers to amerykańska marka znana i ceniona na całym świecie przez miliony konsumentów. Zajmuje się tworzeniem pieluszek jednorazowych, pieluchomajtek oraz chusteczek nawilżanych przeznaczonych do pielęgnacji dziecięcej skóry. Pampers to także nazwa pieluszek jednorazowych, używana na całym świecie, dla określenia konkretnego produktu. Marka Pampers zajmuje znaczące miejsce w portfolio koncernu Procter & Gamble. To właśnie pracownik tej firmy stworzył pierwszą pieluszkę jednorazową. Jego wynalazek zrewolucjonizował życie świeżo upieczonych rodziców w latach 50.-60.XX, a powstał z potrzeby chwili. Ograniczył czas poświęcany na oczyszczanie, namaczanie, pranie i suszenie klasycznych pieluch tetrowych lub flanelowych. Co pozwoliło rodzicom na spędzaniu większej ilość czasu z dzieckiem, poświęcając go na rozwijanie u dziecka motoryki małej i dużej, kreatywną zabawę czy też wspólny wypoczynek na świeżym powietrzu, który w znaczący sposób wspiera budującą się odporność małego dziecka i pozwala na poznawanie otaczającego nas świata, w tym przemian, jakie następują po sobie i kolejnych porach roku.

Pampers — jak powstały pierwsze pampersy dla dziecka i jak się rozwijały jako produkty
Pierwowzorem obecnie znanych i stosowanych pieluszek była ta opracowana i wykonana przez Victora Millisa chemika i pracownika firmy Procter & Gamble. Jego projekt pieluchy został zainspirowany potrzebą chwili. W tym czasie córka Millisa urodziła dziecko, a jej ojciec postanowił ułatwić jej proces przewijania wnuka, dając jej zaprojektowaną przez siebie pieluszkę. Pieluszka spełniła oczekiwania młodej mamy, a widząc zalety produktu, firma Procter&Gamble z czasem wystąpiła z kampanią do pediatrów i położnych. Specjaliści Ci zaczęli polecać pampersy, jako produkty idealnie dopasowane do potrzeb ciała dziecka oraz ułatwiające rodzicom pielęgnację delikatnej i wrażliwej skóry malucha. Kolejne lata przyniosły rozwój produktu, a stosowaną do tej pory agrafkę zastąpił rzep. Rzep pozwalał na idealnie dopasowanie obwodu pieluszki do obwodu brzuszka dziecka, zarówno tego o okazałych kształtach, jak i tego bardzo szczupłego. Rzepy, a w konsekwencji paski przylepne w pieluszce były i są do tej pory zdecydowanie bezpieczniejsze dla dzieci, a dodatkowo można je wielokrotnie odciągać i ponownie przykleić, bez obaw o ich uszkodzenie. Kolejnymi elementami wartym zauważenia w pieluchach Pampers są pasek wskazujący poziom wilgotności, ułatwiający sprawdzenie, czy istnieje konieczność wymiany pieluszki, czy jeszcze nie oraz wycięcie z przodu, przydatnego dla ochrony brzuszka noworodka i pępka. Pieluszki Pampers mają ozdobne wzorki, każdy ich rozmiar ma inny przyporządkowany obrazek. Każda mama będzie zadowolona z możliwości korzystania w opiece nad dzieckiem z takich produktów, jakimi są pampersy. Pampersy dają jej pewność właściwej pielęgnacji skóry dziecka oraz pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu, który można przeznaczyć na wykonywanie innych czynności.

Z czego jest wykonany pampers?
Pieluszki Pampers wykonuje się z oddychającego materiału, jakim jest celuloza pochodzenia naturalnego, pozyskiwana w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Materiał ten zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, czego następstwem jest swobodne oddychanie skóry ciała dziecka, zarówno z przodu, jak i tyłu, a jednocześnie chroni skórę dziecka przed podrażnieniami i odparzeniami. Te wspomniane na skórze dziecka niedoskonałości bywają bolesne, wywołują świąd, a ich niwelowanie jest bardzo czasochłonne. Pieluszki mają wysoce chłonne wkłady, z innowacyjnymi kanalikami, które szybko absorbują wilgoć i odprowadzają ją z dala od skóry dziecka. Wkłady chłonne nie ulegają zbryleniu i nie zmieniają swojego położenia, ponadto pomimo nawet intensywnego zmoczenia, nie przeciekają, nawet jeśli dziecko mocno wierci się. Pieluchy Pampers zapewniają do 12 godzin suchości i doskonale dopasowują się do anatomicznych kształtów dziecięcego ciała. Dobrze przylegają do ciała dziecka i nie będą się zsuwać. Nie uczulają skóry malucha, ponieważ nie zawierają gumy, lateksu, rozpuszczalników, środków konserwujących, formaldehydu, fenoksyetanolu, triklokarbanu, triklosanu, parabenów, chloru, bisfenolu A, metali ciężkich (ołowiu i rtęci), barwników dyspersyjnych i pestycydów.

Jak działają pieluchy Pampers
Struktura wygląda podobnie jak w pierwszych pieluszkach, a mianowicie wyściółka to pierwsza warstwa wewnętrzna pampersa, przez nią przedostaje się wysikany przez bobasa mocz i trafia do warstwy absorpcyjnej, wykonanej z folii poliestrowej, przypominającej materiał. Kolejno warstwa izolacyjna izoluje mocz, a następnie przekazuje do warstwy chłonnej, która magazynuje mocz w pieluszce. Super chłonny materiał wchłania aż 30 razy więcej płynu, niż sam waży. Wiąże płyn w kilka sekund. Zewnętrzna warstwa ma przepuszczalną powietrze powłoczkę z miękkich włókien, niwelująca możliwość przecieku na ubranie lub łóżko. Elastyczne boczki, które powstały z włókien polipropylenowych i poliestrowych, dopasowują pieluszkę do ciała dziecka. Natomiast elastyczna taśma wokół nóżek, zapewnia komfort i ogranicza przeciekanie. W powłoczce pieluszki znajduje się balsam, o opatentowanym składzie, zmniejszający ryzyko pojawienia się pieluszkowego zapalenia skóry.

Pasek wskazujący poziom wilgotności pieluszek Pampers
Jeśli maluch załatwi się do pieluchy, zrobi małe siku lub nawet małą kupkę, wskaźnik wilgotności zmieni swój kolor z żółtego na niebieski, informując rodzica lub opiekuna o potrzebie zmiany pieluchy. Rozwiązanie to sprawdza się, kiedy ciężko wyczuć małą kupkę lub siku, a pozostawienie dziecka przez długi czas z oddziałującą na skórę kupą lub moczem , może doprowadzić do odparzeń.

Różne rodzaje pieluch Pampers
Jeśli zdecydujesz się na stosowanie pieluszek Pamper w opiece nad swoim dzieckiem, musisz wiedzieć, że są one wykonywane z różnych materiałów, zawierają bądź nie substancje zapachowe. Dodatkowo wszystkie pieluszki marki były testowane dermatologicznie i są łagodne dla skóry dziecka. Kolejnym krokiem jest wybór właściwego rozmiaru, bo rozmiar rozmiarowi nierówny. Na każdym opakowaniu widnieją informacje odnośnie do przedziału wagowego. Rozmiar pieluszki trzeba zmienić w sytuacji, gdy maluch przekroczy granicę wagową lub jeśli podczas snu dochodzi do przeciekania pieluchy, wtedy warto postawić już na większy rozmiar pieluch. Ponadto pieluszki mogą mieć różne kolory oraz urocze obrazki, które powstały przy zastosowaniu pigmentów, a nie farb. Wybrane pigmenty są w pełni bezpieczne, nie wywołują uczuleń na skórze i nie rozpuszczają się w wodzie. Pieluszki mają łagodny, świeży, idealnie dziecięcy zapach, w przeciwieństwie do innych, które nadal śmierdzą chemią. Występujące w nich substancje zapachowe są skrupulatnie wyselekcjonować, nie podrażniają skóry, nie wywołują alergii ani uczuleń.

Pieluchomajtki — doskonale rozwiązanie na czas, kiedy dziecko załatwia się niemal samodzielnie
W ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka następuje najbardziej intensywny rozwój malucha. Dziecko zaczyna siadać, raczkować, stawać i chodzić, gaworzyć i mówić, układać puzzle i klocki, poruszać zabawkami i grać na instrumentach, z czasem też nabiera umiejętności samodzielnego lub z pomocą rodzica siadania na nocnik. Jeśli dziecko już orientuje się, że ma potrzebę fizjologiczną, warto pieluszkę zamienić na pieluchomajtki, czyli produkt o właściwościach pieluszki, a podobnie wyglądający do majtek, dodatkowo łatwy w zdejmowaniu i ponownym zakładaniu. Te popularne produkty dają dziecku możliwość rozwijania umiejętności związanych z samodzielnym wypróżnianiem się. Dziecko bez problemów poradzi sobie z ich obsługą.

Pieluchy Pampers — sprawdzamy, jakie są ich zalety
Jedną z największych zalet tych pieluszek jest ich chłonność. Ponadto duży plus to to, że doskonale przylegają do ciała, zapewniają odpowiednią wentylację, nie krępują swobody ruchów. Dziecięce ciała lubią kontakt z nimi, ponieważ pieluszki są miękkie i delikatne oraz nie wywołują podrażnień. Dziecko nie czuje wilgoci, nie staje się płaczliwe i nadal może się radośnie bawić. Stosowanie pampersów, czyli zakładanie i zdejmowanie jest dziecinnie proste i nie zabiera dużo czasu, co rodzice sobie ogromnie chwalą. Ich stosowanie pomaga w utrzymaniu porządku, ponieważ zużyty pampers wystarczy wyrzucić do kosza i nie ma z nim tyle zachodu co z klasyczną pieluszką, która wymagałaby namaczania, prania, suszenia i prasowania.

Pampers inspirowane potrzebami dzieci
Jeśli Twoje dziecko jest na tyle małe, że musi mieć pieluszkę, to znajdź dla niego idealnie dopasowany model pieluszek Pampers. W ofercie marki, której produkty są dostępne również w Polsce, a także naszym sklepie, odnaleźć można pieluszki dla noworodków, niemowlaków czy też dzieci stawiających swoje pierwsze kroki. Pieluchy są dostępne w wielu rodzajach i rozmiarach, które warto dobierać do wagi dziecka. Często również w promocjach. Każdy bobas będzie zadowolony, mając taką pieluszkę przy ciele.

Wybierz najlepsze z możliwych pieluszki i bądź zadowolona z tego, jaką ochronę skóry dają one Twojemu dziecku. Postaw na pieluszki marki Pampers, a na pewno spełnią one wszystkie Twoje oczekiwania. Gwarantujemy ich wysoką jakość, skuteczność oraz bezpieczne stosowanie w kontakcie z dziecięcą skórą.