Nie znaleziono produktów, których szukasz.

DOIDY CUP to seria kubków do nauki samodzielnego picia firmy Doidy. Pierwszy kubek zaprojektował Tom Pickering w 1950 r. Kubki te polecają pediatrzy oraz logopedii. Można stosować je tuż po karmieniu piersią, dla ominięcia butelek i kubków typu niekapek.
Kształt kubka jest dość oryginalny, bo asymetryczny, a wszystko dlatego, że powstał z potrzeby chwili i doskonale odpowiadał potrzebom syna projektanta, a mianowicie pomagał w niwelowaniu problemów związanych z niewłaściwym sposobem mówienia. Konstrukcja kubka sprawia, że znacznie intensywniej eksploatowane są mięśnie twarzy, szczęki oraz języka. Ścięty kształt sprawia, że dziecko widząc wnętrze kubka, nie musi odchylać głowy mocno do tyłu. Przy każdym łyku napoju ćwiczy wszystkie mięśnie, których praca jest niezbędna w prawidłowym wypowiadaniu głosek, kolejno słów oraz całych zdań.

Ścięte kubki przyciągają uwagę nie tylko fasonem, ale również kolorystyką, od szarości, przez fiolet, fuksję, lawendę, oranż, róż, szmaragd, morski, błękitny, żółć i czerwień. Wykonano je z wysokiej jakości silikonu, nie zawierają toksycznego BPA, ftalanów, PVC czy też metali ciężkich. Nadają się zarówno do mycia pod bieżącą wodą, jak i w zmywarce. Bez przeszkód można umieszczać je z posiłkiem w mikrofalówce, piekarniku czy zamrażalniku.

Zachęcamy do sprawdzenia jakie kubki Doidy są dostępne w naszym sklepie, do ich zakupu, sprawienia dziecku frajdy podczas picia, a jednocześnie wspierania prawidłowego rozwoju mięśni, które odpowiedzialne są za poprawne mówienie.