Wyświetlanie wszystkich wyników: 39

KENDAMIL Premium Toddler Milk 3 1kg

84,99 

Poprzednia najniższa cena: 88,79 .

KENDAMIL Premium Toddler milk 3 2x800g

154,99 

Poprzednia najniższa cena: 154,99 .

KENDAMIL to brytyjska marka jedna z wielu stworzonych przez firmę Health Academy. Zajmuje się ona produkcją mlek modyfikowanych oraz kaszek dla niemowląt i małych dzieci. Bazą jej produktów jest mleko krowie. Mleko to pochodzi od krów wypasanych na pastwiskach położonych w górzystym obszarze parku Lake District w Wielkiej Brytanii.
Marka Kendamil od ponad 60 lat niezmiennie przeprowadza badania i rozwija swoje produkty, aby zapewnić najlepszą żywność dla niemowląt i dzieci. Każda mama, będąc jeszcze w ciąży, może zapoznać się produktami marki i w razie konieczności sięgnąć po nie.

Mleko pełnotłuste Kendamil — najwyższej jakości
Mleko modyfikowane Kendamil zawiera pełne mleko pochodzące od „szczęśliwych krów” bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, beta-karoten, witaminę A, witaminę K2, witaminę E oraz naturalnie występujące HMO, tworzące barierę ochronną w jelitach. Nie zawiera soi ani składników modyfikowanych genetycznie (GMO).

Proces przetwarzania mleka zapewnia mu kremowy smak, wysokie wartości odżywcze, w połączeniu z niezbędnymi witaminami i minerałami. Dzięki czemu mleko ma wszystkie składniki, jakich trzeba dla pełnego, prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka.

Jak powstaje mleko Kendamil?
Mleko po dostarczeniu do zakładu od lokalnych rolników poddawane jest procesowi pasteryzacji, w którym pozbawiane jest szkodliwych bakterii i zarazków. Kolejno dodawane do niego są serwatka, laktoza, witaminy i minerały. Wzbogaca się je również o kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy i alfa-linolenowy, takie jak występują w mleku matki, a pozyskiwane są one ze słonecznika i rzepaku. Natomiast z oleju kokosowego pochodzi kwas laurynowy.

Tak stworzona mieszanina jest delikatnie podgrzewana, co zmniejsza w niej ilość wody, a kolejno trafia do suszarni rozpyłowej. Tam rozpylana jest pod ciśnieniem, rozprasza się na małe kropelki oraz opada w postaci płatków śniegu na ciepłą i ruchomą taśmę. Na końcu podróży w suszarni mieszanina ma wyłącznie 3% wilgoci i można ją już bezpiecznie przechowywać w olbrzymich 600-kilogramowych hermetycznych pojemnikach.

Po 10 dniach i wnikliwych kontrolach jakości mleko w proszku wysyłane jest do mieszalni, gdzie dodawane są inne minerały, w tym żelazo i miedź. Wszystko jest równomiernie mieszane. Pobierane są również próbki do badań laboratoryjnych, potwierdzające jakość i bezpieczeństwo produktu. Mleko modyfikowane ostatecznie w ochronnej atmosferze azotu jest pakowane do puszek, a te do kartonów i złożone na magazynie. Po potwierdzeniu jakości w badaniach produkt może być wprowadzony do sprzedaży.

Firma Kendamil ma w zwyczaju zapraszać dzieci i ich rodziców do degustacji mlek i kaszek, dzięki czemu zbiera opinie, które mogą wpłynąć na proces tworzenia poszczególnych produktów marki.

Mleko Kendamil z cenną dawką jodu
Jod to jeden z ważnych minerałów, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, czyli organu wytwarzającego różnego typu hormony. Ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny. Niestety obecność jego w diecie dzieci jest zbyt mała. Dlatego biorąc pod uwagę jego ważność zwłaszcza w diecie najmłodszych, mleka Kendamil są wzbogacone o jod, w odpowiednio przypisanej do wieku dawce, zaczynając od mleka z oznaczeniem 2.

Mleko Kendamil wolne od oleju palmowego
Mleko Kendamil jest tym, co dla dziecka najlepsze, dlatego nie ma w nim miejsca na olej palmowy. Ten ostatni otrzymywany w procesie rafinacji, czyli podgrzewania olejów roślinnych, zaczyna uwalniać szkodliwe estry, mogące uszkodzić DNA i powodować jego mutacje. Ponadto olej palmowy utrudnia wchłanianie minerałów, w tym wapnia, który jest niezwykle cenny do budowy zdrowych i mocnych kości oraz zębów.

Mleko Kendamil — wszystko w trosce o oceaniczny ekosystem
W Mleku Kendamil nie ma również oleju rybiego, co spowodowane jest ochroną ekosystemu oceanicznego, niezwykle ważną dla marki. Dla marki Kendamil źródłem kwasów omega-3 nie są ryby a wodorosty. Takie podejście do zagadnienia sprawia, że produkty marki są idealnie dopasowane do potrzeb wegetarian.

Mleka Kendamil — przystosowane do potrzeb różnych grup wiekowych
Mleka marki podzielone są na kilka grup wiekowych. Kendamil 1 przeznaczony jest dla dzieci od narodzin do ukończenia 6 miesiąca życia. Zawiera DHA pochodzenia roślinnego i laktozę. Czasem u mam karmiących piersią może pojawić się kryzys w produkcji mleka, wtedy warto mieć to mleko, aby uzupełnić nim dietę dziecka.

Kendamil2 od 6 do 12 miesiąca oprócz wymienionych w mleku z oznaczeniem 1 posiada jeszcze inne składniki, w tym witaminę D, jod i prebiotyki GOS.

Natomiast Kendamil3 to zostało przygotowane dla dzieci od roku do 3 lat, w jego składzie obecne są nienasycone kwasy tłuszczowe, DHA pochodzenia roślinnego, wapń, jod, witamina C oraz prebiotyki GOS.

Proces przygotowania mleka jest łatwy i nie zabierze dużo czasu. Wystarczy odpowiednią ilość wody i mleka modyfikowanego zmieszać z sobą i pełnowartościowy posiłek jest już gotowy do podania Twojemu dziecku. Pamiętaj, że dziecko może spożywać mleko z butelki tylko pod kontrolą osób dorosłych.

Mleka specjalne Kendamil dla niemowląt — mleka do zadań specjalnych
Czasem zdarza się sytuacja, że niemowlę lub starsze dziecko nie może spożywać mleka modyfikowanego podstawowego ze względu na jakieś nietolerancje, lub alergie pokarmowe. Dlatego marka przygotowała specjalną grupę mlek specjalistycznych ograniczających u dzieci skłonności do kolek lub zaparć. W ofercie marki odnaleźć można mleka bezlaktozowe oraz antykolkowe. Mają one częściowo zhydrolizowane białko i skrobię, dzięki czemu dziecko lepiej radzi sobie z trawieniem takich składników.

Kaszki Kendamil — urozmaicenie mlecznej diety dziecka
Kaszki Kendamil sprawdzą się doskonale w rozszerzaniu diety u niemowlaka i poznawaniu innych smaków. Ich bazę stanowią pełne mleko pochodzące ze sprawdzonego źródło oraz wysokiej jakości zboża i owoce. Nie ma w nich dodatku soli, cukru, ponadto sztucznych barwników ani konserwantów.

Wśród kaszek warto wymienić bezglutenową i bezmleczną kaszkę ryżową, mleczną kaszkę z owocami leśnymi, mleczną kaszkę z bananem i mleczno-owsianą kaszkę.

Kaszki te łatwo się przygotowuje, wystarczy odpowiednią ilość łyżeczek dodać do mleka lub wody. Niektóre z nich można podawać już od 4 miesiąca życia dziecka.

Sprawdź jakie produkty marki Kendamil są obecnie dostępne w naszym sklepie. Przeczytaj, jaki jest skład poszczególnych mlek i kaszek, a przekonasz się, że produkty te są smaczna i pełne cennych wartości odżywczych, które są niezbędne w prawidłowym rozwoju Twojego dziecka.